1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü


İşçi ve emekçilerimiz; ekonomik istikrarın, düzenli ve kalıcı büyümenin kilit taşıdır. Ülkemizin kalkınmasında, arzu edilen hedeflere ulaşarak ekonomimizin güçlenmesinde, işçi ve emekçi kardeşlerimizin büyük katkısı vardır. Alın teri dökerek üreten, büyümeye ve kalkınmaya katkı koyan, sermayesi emekleri olan işçilerimizin haklarının korunması, talep ve sorunlarına çözüm üretilmesi için gereken yasal düzenlemeler bir bir hayata geçirilerek, devletimizin imkanları ölçüsünde işçi ve emekçilerimiz için büyük kaynaklar ayrılmış durumdadır. Önümüzdeki süreç içerisinde bu imkanların artırılması en büyük arzumuzdur. İstihdamın arttırılması, işsizliğin azaltılması her zaman öncelikli politikalarımız arasında yer almaktadır.

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde emekçilerimizi korumak adına çalışma hayatına yönelik bir çok tedbir alınmıştır. Hızla iyileşen sağlık şartlarımızla, Koronavirüs salgını sonrası yeniden çalışma hayatının başlaması en büyük arzumuzdur. İşsizliğin azaltılması ve yeni yatırımlarla iş sahası açılması adına çok önemli projelerin devamı için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu düşüncelerle ülkemizin üretimine, refahına ve kalkınmasına katkı sağlayan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, çalışanlarımızın birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara