24 Kasım Öğretmenler Günü


Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilgiyle donatan, eğiten, yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.


Ülkemizin arzu edilen kalkınmışlık seviyesine ulaşması için gereken gelişim ve değişimi sağlayacak, bizleri gelecek hedeflerimize ulaştıracak olanlar öğretmenlerimizdir. Geleceği inşa edecek olan çocuklarımızın, yürüdükleri ilim ve irfan yolundaki rehberi, yol göstericisi onlardır.

Refahın ve gücün temeli ekonomik kalkınma, ekonomik kalkınmanın temeli de adaletten sağlığa, sanattan siyasete kadar her alanda olduğu gibi kaliteli bir eğitimdir.

Bilimin, teknolojinin hızla geliştiği günümüzde bu gelişime katkı sağlayacak öğrenciler yetiştirecek olan öğretmenlerimize olan inancım tamdır.

2019 Türkiye bütçesinden Milli Eğitime ayrılan 113 milyar 813 milyon 13 bin TL kaynak, hedeflediğimiz eğitim standartlarına ve kalitesine kavuşmamıza, ihtiyaç duyduğumuz öğretmen sayısına ve gücüne ulaşmamızı sağlayacaktır.

Şehrimiz Gaziantep’te de öğretmenlerimizin mesleklerini ifa ettikleri okullarımıza önümüzdeki yıl içerisinde altyapısı güçlü, teknolojik donanımı tam, modern 3500 derslik daha ilave olacaktır.

Ülkemizin ve şehrimizin, dünyanın gelişmiş ülkeleri seviyesinde bir eğitim sistemine, bu sisteme uygun fiziki yapılara ve eğitim kadrosuna kavuşması için her türlü yatırım hız kesmeden devam edecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara