15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü


15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize, birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütü FETÖ nün hain darbe girişiminin ikinci yılındayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek sokakalara, meydanlara çıkan, yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan milyonlar o gece kirli hesapları bozarak bir destan yazdı. Demokrasiye ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine sahip çıkarak, kanlarını, canlarını ortaya koydular. Milletin silahlarıyla milletin vurulduğu o gece 251 vatandaşımız şehit düştü 2193 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimizin mekanı cennet, gazilerimizin ömrü uzun olsun.


Ülkemizin refahı, huzur ve barış ortamının devamı için her zamankinden daha sağlam bir iradeyle kısa sürede, birlik ve beraberlik içinde, bu zorlu sınavdan daha da güçlenerek geçmeyi başardık. Silahlı darbe girişiminin ardından gelen ekonomik darbe girişimlerine de fırsat vermedik. Hızla alınan ekonomik tedbirlerle, yatırım teşvikleriyle, istihdam seferberlikleriyle ülkece ekonomik verilerde rekorlar kırdık, kesintisiz büyüme yaşadık.

Hızlı ve etkin bir yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’nin yeni ve daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Bölgesel ve küresel barışa, istikrara katkısı olan, sorun çözen, güçlü ve lider bir ülke olarak Türkiye’nin etkinliği artacak, kaos ve kargaşa yaratarak Türkiye’nin önüne set çekmek isteyenler bu imkana bir daha asla kavuşamayacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günününde; demokrasi için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara