18 Mart Çanakkale Zaferi


Vatanını korumak için şahlanan yaralı bir milletin, her bakımdan üstün olan düşmanı yenerek bozguna uğrattığı Çanakkale yalnız bir savaş değil bir zafer destanıdır.

Bu destan tarihimizde altın harflerle yer almış, aziz milletimizin kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur.

Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun, vatan toprağı için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, milli birlik ve beraberlik ruhunu ateşleyerek milli mücadelenin mayası olmuşlardır.

Asla geri dönmeyi düşünmeyen kahraman ecdadımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” sözleriyle devleşerek Çanakkale’ nin geçilmeyeceğini yedi düvele göstermiştir.

Çanakkale Boğazı’ nın her iki yanını kanlarıyla sulayan aziz ve kahraman şehitlerimize karşı bizlere düşen görev; emanet ettikleri kutsal toprağımızı aynı kararlılıkla korumak, imkansızı başarmalarına vesile olan ruha sahip çıkmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Ülkemizde ve bölgemizde barışı, adaleti ve refahı tesis etmek için sınır içinde ve sınır ötesinde, ecdadından aldığı güçle operasyon yürüten güvenlik güçlerimiz, kahraman Mehmetçiklerimiz bugün aynı şuurla Afrin’de ve vatanın dört bir yanında terörle mücadeleye devam etmektedir. Allah yar ve yardımcıları olsun. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Kahraman askerlerimizi korusun, esirgesin.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan için can vermiş tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara