30 Ağustos 1922


Milli Mücadelenin zaferle taçlandığı 30 Ağustos 1922'nin 95. yıldönümünü gururla ve mutlulukla kutluyoruz.


İnancın, mücadelenin, azmin destana dönüşüp hakedenlerin kazandığı gün olan 30 Ağustos, milletimizin göğsüne gururla taktığı zafer nişanıdır. Milli Mücadele boyunca Çanakkale başta olmak üzere tüm cephelerde omuz omuza veren, vatan ve millet sevdasıyla Türk, Laz, Çerkez, Kürt demeden bedenlerini silah arkadaşına siper eden kahramanların sahip oldukları birlik ve

beraberlik ruhu bu milletin mayasıdır. Aziz milletimiz bu birlik ve beraberliğinden, kardeşliğinden, demokrasiden ve bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini 15 Temmuz 2016'da bir kez daha göstermiştir. 30 Ağustos'ta vücut bulmuş olan milli birlik ve beraberliği ruhuyla hareket eden aziz milletimiz; hızla büyüyen, güçlenen Türkiye'de kargaşa, kaos, istikrarsızlık isteyenlere fırsat vermemiştir ve vermeyecektir.


30 Ağustos'un 95. yıl dönümünde, başta büyük zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara