Milletvekili Koçer İhracatçıları Ziyaret Etti


Milletvekili Nejat Koçer, ziyaret ettiği ihracatçılara, Türkiye'nin gelecek hedeflerine en büyük katkıyı vereceklerine inandığını kaydetti.

Milletvekili Koçer, Güneydoğu İhracatçılar Birliği (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı (GAHİB) Selahattin Kaplan ve Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya'yı ziyaret ederek, bölge ve ülke ihracatını konuştu. Koçer, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünya ihracat liginde ilk sıralara yükselmesinin yenilikçi çalışmalarla mümkün olacağını söyledi. Bu kapsamda Ar-Ge ve inovasyona ağırlık verilmesi gerektiğini vurgulayan Koçer, Ar-Ge ve inovasyona ağırlık veren ve yatırımlarını bu şekilde yapan iş adamlarının gelecek yıllarda önemli başarılara imza atacağını ifade etti. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığına dikkati çeken Koçer, "Bir ürün Türkiye'de üretildiği gibi bir başka ülkede de üretiliyor. Rekabet her geçen gün artıyor ve bu koşullarda bizleri öne çıkaracak ve farklılaştıracak tek şey yenilikçi çalışmalarımız olacak. Bunu yapan işletmelerimiz yok mu? Tabi ki var, bu işletmelerimizin sayısının arttığını görmek bizleri mutlu ediyor. Yenilenmeyen, gelişmeyen ve insana yatırım yapmayan şirketler de devletler de yenilmeye mahkumdur. Bu nedenle yenilmemek ve yok olmamak için yenilenmeliyiz. Şunu da söylemek gerekir ki Türkiye'nin gelecek hedeflerine en büyük katkıyı ihracatçılar yapıyor" dedi.

Bölge ihracatına da değinen Koçer, bölgeden yapılan ihracatın artmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, bu artışta emeği olan ihracatçıları kutladı. İki aylık verilere bakıldığına yıl sonuna bölge ihracatının beklenenin üstünde olacağını vurgulayan Koçer, dünyayı gezen, ihtiyaçları analiz eden iş adamlarının hem kazandığını hem de kazandırdığını ifade etti. Koçer, bölge iş dünyasının başarılarıyla gurur duyduğunu, bu başarıların artarak devam etmesini ümit ettiğini kaydetti.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara