AB'nin Maskesi Düştü

Avrupa Birliğinin Türkiye'ye yaptığı düşmanlık ve terör örgütlerine verdiği destek öteden beri bilinen bir gerçekti ama artık gün gibi ortada.Bir taraftan Türkiye'de terör operasyonlarını destekleyen başta Almanya olmak üzere tüm AB ülkeleri diğer taraftan kendi ülkelerinden terör örgütü üyelerine sığınma ve propaganda fırsatı veriyor. Bu tek kelime ile Türkiye'nin egemenlik haklarına saldırıdır ve aşağılık bir politikadır.

Avrupa Parlamentosu ve AB 'nin Türkiye'ye yaptırım söylemi onların alışık olduğu bir eylem tarzı olmakla birlikte bu Türkiye için bir adım geriye adım atamayacağımız milli bir davadır. AB ile yeni bir sürecin başlangıcında olabiliriz. Vize uygulaması ve mülteciler konusunda hiçbir sözünde durmayan ve sınıfta kalan AB'nin Türkiye'ye söyleyecek sözü kalmamıştır. Mülteci konusunda iki yüzlü politikalarıyla AB ülkelerinin insani değerleri yok olmuştur.


Unutulmasın ki Türkiye AB için iyi bir pazar oluşturuyor. Çok sayıda vatandaşımız bu ülkelerde yaşıyor. Alacakları her kararın bumerang gibi kendilerine döneceği bir durum var ortada. Türkiye'nin toprak bütünlüğüne, huzuruna ve istikrarına karşı terör örgütlerini maşa olarak kullanan hangi ülke olursa olsun hepsi de kaybedecektir.


Destekledikleri terör sonunda kendilerini vuracaktır. AB ilerleme raporu düzmece hazırlanmış ve Türkiye'yi sıkıntıya sokmaya yönelik sipariş bir rapordur. Aynı şeyler kendilerinin başına geldiğinde en sert önlemleri alanlar bize demokrasi ve insan hakkı dersi veremezler.


Sözünde durmayan AB, müttefiklik yalanı ile arkamızdan her türlü işi çeviren ABD ve iki yüzlü BM. Demokrasiyi başkalarında isteyen kendilerine gelince çifte standart uygulayan samimiyetsiz bir batı zihniyeti. Terörizme direk destek veren terör örgütlerini besleyen ve AB standartlarından bahseden çirkin bir yüz. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner elbet derken Dışişleri Bakanlığımızın ABD için vatandaşlarımıza seyahat uyarısı yapmış olması son derece önemli. ABD'de yaşanan olayları kaygıyla izliyor ve orada yaşayan ve seyahatte olan vatandaşlarımız için kaygı duyuyoruz. Her vatandaşımızın bulunduğu ortam ve mekanlara mutlaka dikkat etmesi gerekir. Son söz; Ne AB üyeliği ne de ABD müttefikliği Türkiye'nin olmazsa olmazı değil.Herkes hesabını ona göre yapmalı.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara