"Toplumsal Barış'ın Sigortası:Bayramlar"


Akrabalarımızla, komşularımızla ve en anlamlısı ihtiyaç sahipleriyle; dayanışmayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı doyasıya yaşadığımız bir Ramazan'ı daha geride bırakarak Bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.


Bayramlar; aile fertlerimiz ve sevdiklerimiz ile bir araya gelebilmek,kucaklaşmak kadar millî birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için de son derece önemli günlerdir. Küskünlüklerin bittiği barış ve kardeşliğin hakim olduğu bayramlar toplumsal barışın da sigortasıdır.


Coğrafya, medeniyet, bayrak, mensubiyet ayırt etmeden olanca şiddeti ve hainliğiyle dünyaya bela olan terör maalesef bu kutsal ayda da can aldı, şehitlerimize şehadet şerbeti içirdi. Terör örgütü ile yürüttükleri üstün gayret ve başarılı mücadelelerde can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.


Ekonomik kalkınma için, refahımız arttırmak için, ileri demokrasiye kavuşmamız için önümüze koyduğumuz tüm hedeflere ulaşmak için ihtiyacımız olan tek ve en önemli şey birliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza etmek, bunu bozmak isteyen karanlık odaklara fırsat vermemektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta milletimizin ve tüm islam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemiz ve dünya için barış,huzur ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara