24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun


Ülkemizin dört bir yanında; kentlerimizin modern okullarından köylerimizin imkanları sınırlı okullarına varıncaya kadar her koşulda kendisini eğitime adamış kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Fedakarlığın,sevginin,şefkatin,azmin,emeğin,sabrın bir arada olduğu yegane meslek olan öğretmenlik meslek olmanın ötesinde bir idealin adıdır. Bir meslek olsa da öğretmenlik gönül işidir,sevda işidir aynı zamanda. Küçük yaşlardan itibaren zihinlerde ve yüreklerde derin izler bırakan, anne ve babalarından sonra yavrularımıza rol model olan öğretmenlerimiz yalnızca bugünümüzü değil geleceğimizi inşa eder, geleceğe dair hayallerimize, planlarımıza ulaşacağımız yol haritasını çizerler. Türkiye'min de hayalleri var. 2023 hedeflerimiz ile sahip olmayı arzu ettiğimiz 2071 vizyonumuz var. Huzur,refah ve istikrarın hakim olduğu Büyük Türkiye olma planımız var. Tüm bunlara öğretmenlerimizin emekleriyle, onların gayretleriyle, onların yetiştireceği çocuklarımız ve gençlerimiz ile ulaşacağız. Ülkece gerçekleştireceğimiz her hedefte, elde edeceğimiz her başarıda en büyük pay öğretmenlerimizin olacak.

Bu anlamlı günde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.


Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara