Koçer, BBC'ye Konuştu


Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti’nin oy kaybının “partiyi aşağı çekip HDP’yi baraj üstünde tutmak isteyenlerden kaynaklandığı” görüşünde:

“AK Parti’nin çok güçlü olmasa da tek başına iktidar olacağını düşünenlerin sayısı çoktu. HDP’ye barajı aştırmak için emanet oya kayanlar oldu. Buradaki durum tamamen siyasal bir oyun.”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, halkın huzur, istikrar ve güven istediğini, kaybedilen oyların da AK Parti'ye döneceğini söylüyor.

Sanayi Odası eski Başkanı Nejat Koçer, 1 Kasım’da da 6. sıradan aday. "7 Haziran’da AK Parti’nin icraatlarını değerlendirmeye almadan oy kullanan seçmenler ülkenin sürüklendiği istikrarsızlıktan dolayı partiye geri dönecek" diyor.

AK Parti Milletvekili Koçer, son dört ayda ekonomik sıkıntılardan çok “istikrar, huzur ve güven talebinin” öne çıkan unsurlar olduğunu ifade ediyor ve AK Parti’nin bunları sağlayacağı vaadinde bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “çözüm süreci buzdolabında” söylemi üzerine bu vaatler ne kadar yerine getirilebilir?

Koçer’in yanıtı şöyle:

“Aslında Sayın Cumhurbaşkanı, süreç buzdolabında dedi ama, bir yandan da herkes sürecin bozulmasıyla, daha önce olmadığı kadar sürecin başlamasını, devam etmesini istedi. Aslında negatif bir süreçten, pozitif bir sonuç yaratıyoruz.”

IŞİD’in Gaziantep’te yapılandığına dair haberler ve güvenlik korkusuna ilişkin de kaygılar var.

Koçer bu durumun geçici olduğu ve güçlü bir iktidarla güvenlik meselesinin de çözüleceği kanısında:

“Biz her şeye rağmen huzur kentiyiz. Ama bu coğrafyada, bu sınırlarda yaşamak bazı şeylere alışmayı getiriyor. Suriye’den önce Kuzey Irak vardı, daha önce yine PKK-Hizbullah çatışması içerisinde bu bölgede olaylar oldu. Ama biz üretim şehriyiz. Ufak tefek gelip geçişler olabilir.”

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara