Koçer "Siyasette değişmeyen tek sihirli sözcük:İstikrar"

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, siyasette değişmeyen tek sihirli sözcüğün istikrardır olduğunu bildirdi.


Koçer, 7 Haziran seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada, siyasal istikrarın ülkeye huzur ve güven getireceğini, ekonomik büyümenin ise ancak istikrarlı bir siyasi gelecekle olabileceğini belirtti.

Geleceğini düşünebilmek ve planlayabilmek, üretimi, istihdamı ve ihracatı artırabilmek için ülkede istikrarın devam etmesi gerektiğine işaret eden Koçer, AK Parti'nin de bu istikrar sürecinin garantisi olduğunu vurguladı.


Milletin artık popülizm istemediğini görüldüğünü aktaran Koçer, şunları kaydetti:


"Popülizmden çok çekti bu ülke, maddi ve manevi çok bedeller ödedi. Artık oy için söylenen sahte vaatlere vatandaşımız kanmıyor. Ayağı yere basan vaat ve projeler istiyor. AK Parti olarak yaptıklarımız ortada. Yapacaklarımızın teminatı yapılanlardır. Bizim notere gidip sözümüzü onaylatmamıza gerek yok. Millet sözümüze güveniyor. 2023'de 25 bin dolarlık bir milli gelir ve 500 milyar dolarlık ihracat hedefine istikrarlı, güçlü bir ülke ile ilerlemek zorundayız. Milliyetçilik ve Atatürkçülük, bu ülkeyi bir adım ileri götürerek, zenginleştirerek, vatandaşımızın yaşam kalitesini yükselterek olur. Gerisi hamasettir. Onun için siyasette değişmeyen tek sihirli sözcük istikrardır. Bu nedenle vatandaşlarımızın 7 Haziran seçimlerinde en fazla değer vermesi gereken unsur istikrardır ve bu istikrar sürecinin devamıdır."

Türkiye'de Doğulu, Batılı, Kuzeyli, Güneyli olmadığını, ortak kader ve kardeşliğin bulunduğunu belirten Koçer, "Türkiye'nin huzuru 78 milyonun kardeşliğinde ve Çözüm Süreci'nin devamındadır. Yeni bir ekonomik kalkınma Çözüm Süreci ile gelecek ve Türkiye'de herkes yeni bir anayasa ve toplumsal barışla geleceğe umutla bakacaktır" ifadesini kullandı.

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara