"Vatandaş Hayali Vaade Kanmıyor"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Nejat Koçer, seçim çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam ediyor. Gaziantep'te ayak basmadığımız yer bırakmayacaklarını söyleyen Koçer vatandaşlarla muhabbet ettikten sonra, 7 Haziran seçimlerinin önemini anlatarak, daha iyi bir Türkiye için dua ve destek talebinde bulundu. Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanan AK Parti'li Koçer, Yamaçtepe, Gerciğin, Damlacık, Kaleboynu ve mahallelerini gezdikten sonra çeşitli bölgelerde seçim çalışmalarını sürdürdü.

HAYALİ VAATLERE RAĞMEN VATANDAŞIMIZ BİLİNÇLİ

Gaziantep'in her yerindeyiz, vatandaşımızın nabzını tutuyoruz, dilek ve temennilerini dinlediklerini ifade eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Nejat Koçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Şunu büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim ki tüm hamasi nutuklara rağmen, tüm hayal ürünü olan seçmene verilen vaatlere rağmen vatandaşımız çok bilinçli bir şekilde seçime gidiyor. Bu Türkiye için çok önemli çok anlamı çünkü bu ülke hamasi nutuklardan çok çekti, bu ülke siyaset içerisinde sıkıntılı dönemleri çok gördü. Bugün artık seçmenimiz çok bilinçli bunu önemsiyoruz.

İNSANA HİZMETİ HAKKA HİZMET OLARAK GÖRÜYORUM

Tabi burada köylerimizi mahallerimizi gezdikçe eksiklerimizi görüyoruz, bu eksiklikleri tamamlayıp onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. AK Parti, cumhuriyet tarihinde yapılmamış bir çok şeyi ikiye üçe katlayarak yoluna devam ediyor. Yaptıkları yapacaklarının bir anlamda referansı, yani bizim notere gidip sözümüzü onaylatmamıza gerek yok. Seçmen bizim yaptıklarımıza baktığı zaman zaten yapacaklarımızı görüyor. AK Parti harekatı burada vatana, millete, birliğe, beraberliğe, dinine, imanına sahip çıkan bir ülke olmak ve bu ülkenin içerisinde güçlü bir ülke olmanın gereklerini yerine getirme amacı taşıyor. Benim siyaset yapma anlayışı içerisinde bu şehrin insanına hizmet, hakka hizmet olarak görüyorum bu anlamda da yaptığımız hizmetleri yeni dönemde de artırarak devam ettirmeyi istiyoruz.

AK PARTİNİN OYLARINI GERİYE ÇEKMEK İÇİN KRİZ ALGISI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gaziantep'in en önemli şeyi üretim şehri, istihdam şehri olması. Bu şehrin üretim ve istihdamını artarak devam etmesi ve rekabet gücünü artması çok önem arz ediyor bizim için. Çünkü bu coğrafyada bölgesel olarak çok büyük bir güç Gaziantep, bu gücünü de artırmasını istiyoruz. Ak Parti döneminde yaklaşık on kat artan dış ticaret hacmi bugün Gaziantep ihracatını yaklaşık 6 milyar dolar seviyesine taşıdı ben inanıyorum ki bir kaç aydır devam eden düşmelerin mayıs ayı sonundan itibaren yeni bir artış sürecine geçeceği ve yeni bir çıkış yakalayacağını düşünüyorum. Topyekün ekonomi üzerine bir saldırı var, AK Partinin oylarını geriye çekmek bir kriz algısı yaratmak üzerine yapılan bu saldırılar aslında vatandaşlarımız tarafından çok net olarak görüldü, bir kaç aydan beri bunu bir algı operasyonu şeklinde vatandaşın önüne sunanlarda artık bundan vazgeçmesi gerekir çünkü bu ülkenin sanayisi üzerinden, üretimi üzerinden, istihdamı üzerinden, ihracatı üzerinden siyaset yapılıp orada kriz algısı yaratmanın bu ülkeye bir faydası yok tam tersi vatandaşlarımıza zararı var, bunu da özellikle belirtmek isterim.

TÜRKİYE YENİ BİR ÇIKIŞ YAKALAYACAK

Son günlerde dolardaki gevşeme piyasalardaki hareketlenme önümüzdeki günlerde çok daha iyi noktalar gelecek bunu yakinen takip ediyor ve izliyorum, sanayideki rakamları çok yakinen takip ediyorum. Yani mayıs ayı sonundan itibaren Türkiye yeni bir çıkış yakalayacak bunu sadece biz söylemiyoruz, dünyadaki bir çok stratejik ekonomi araştırma yapan kuruluşlarda söylüyor. Türkiye'nin ikinci ve üçüncü çeyrekten itibaren çok hızlı bir yükselişe geçeceği ve yeni bir büyüme hikayesi yazacağı noktasında görüşler var. Biz yaklaşık yüzde 3 yüzde 4 büyüme hedefliyoruz bu yıl içerisinde AB ülkelerinin hiç bir tanesinde bu hedefi yakalayan ya da yakalayacak olan bir ülke yok" diye konuştu.


IMG_5713.JPG 2015-5-21-14:43:33

Etiketler:

Son Haberler
Arşiv
Etiket Ara