A.NEJAT KOÇER

20 Ağustos 1963'te Gaziantep'te doğdu.

Sanayici, İş Adamı; Gaziantep Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunudur. Gaziantep Üniversitesi tarafından Ekonomi Dalında "Fahri Doktora" unvanı verilmiştir.

 

1998-2011 Gaziantep Sanayi Odası Başkanı, 2000-2011 TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Türkiye Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, Türk Genç İşadamları Vakfı Başkan Yardımcılığı, TOBB-Halkbank Kobi Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBEV, TOBB Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, TSE Teknik Kurul Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcılığı, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortadoğu Fuar Merkezi Başkan Yardımcılığı, Güneydoğu Tekstil İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Üretimden Dönenin Kaşığı Kırılsın ve Yaşam Koçu isimli 2 kitabı yayımlanmıştır.

 

Yıllarca iş dünyasının sesi olan, milletvekilliği  döneminde de halkla iç içe yaşamayı, onlardan kopmamayı bir yaşam biçimi haline getiren AK Parti Gaziantep Milletvekili A.Nejat Koçer, her hafta Gaziantep'te katıldığı farklı toplantı, açılış, organizasyonların ardından vatandaşlar ile biraraya geliyor; sohbet ediyor, dertlerini dinliyor. Şehitkamil'i, Şahinbey'i karış karış bilen, düzenli olarak her köşesini bitmez bir enerji ile dolaşan Koçer'i, bir kahvede vatandaşlarla çay içerken ya da bir mahallede çocukların başını okşarken sıklıkla görebilirsiniz. Siyasi parti ya da bölge veya köken ayrımı yapmadan herkesle kaynaşan Koçer, sahip olduğu yenilikçi ve girişimci vizyonu ile her gönüle dokunuyor.

 

İngilizce bilen Koçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

24. - 25. - 26. - 27. Dönem Milletvekili,

AK Parti Ekonomi İşleri Bşk. Yrd.,

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü