31.12.2017

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan acı hadiseleri, dramları geride bırakıyor; yeni umutlarla hep birlikte yepyeni bir yıla giriyoruz.

Öncelikle 2018 yılının, Gaziantep için, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını, barışa, kardeşliğe, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum.

Terör eylemleri, darbe teşebbüsü, ekonomik müdahaleler gibi pek çok badireye rağmen Türkiye; demokratik, siyasal ve ekonomik istikrarını 2017’de de sürdürdü. Uluslararası siyasi krizler ve yaşanan insanlık dramları karşısındaki tavrıyla, dünyada yaşanan ekonomik kriz ve daralmaya rağmen sergilediği büyüme performan...

23.12.2017

Milli mücadelenin en zor günlerinde birlik ve beraberlik içerisinde sergilediği direnişle yalnızca bir şehrin değil bir milletin kaderini değiştiren Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlu olsun.

6317 kahramanını toprağa verip düşmana geçit vermeyen Gaziantep, milli mücadele ruhunu karakter edinerek ekonomik, sosyal ve kültürel alanda aynı ruhla mücadelesini bugün de sürdürüyor. Mücadele ve azim bu toprağın mayası. Çalışmak ve üretmek şehrin karakteri.

5 Organize Sanayi Bölgesi, en büyük 1000 firma içinde yer alan 58 firması, en fazla ihracat yapanlar arasındaki 73 firması ile Türkiye'nin en fazla i...

11.12.2017

Türkiye bir taraftan kendisine yöneltilen tüm tehdit ve tehlikeleri bertaraf ederken diğer taraftan önemli başarılara imza atıyor..

15 Temmuz’la başlayan hain FETÖ darbe sürecinden bu yana bölgesel sorunlarda önemli başarılar elde eden Türkiye, sadece ekonomide değil dünyanın gözünde de büyüyor.

3. çeyrek büyüme rakamları 11.1 ile gurur veriyor hepimize..

Maşallah diyelim nazar değmesin..

Hindistan ve Çin’i geride bırakan bir büyüme hikayesi yazıyor Türkiye.

Hükümetin son bir yılda aldığı ekonomik tedbirler büyümeyi tetiklemiş görünüyor. Büyümeyi sadece KGF’ye bağlayanlar da var. Elbette yeni nesil kefalet sistemi olan KGF’ni...

11.12.2017

Gaziantep Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Türkiye’ nin bu yıl temmuz, ağustos, eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek büyümesinin yüzde 11.1 olduğunu ifade ederek bu rakamların ülke ekonomisi adına gurur verici bir büyüme olduğunu belirtti.
Koçer yaptığı açıklamada “Türkiye 2017 üçüncü çeyrekte son 6 yılın en iyi büyüme rakamını elde etmiş, bir dünya rekoru kırmıştır. Yüzde 11.1'lik büyüme rakamı ile büyüme şampiyonları olan Çin ve Hindistan geride bırakılmıştır. Kendisine karşı yürütülen küresel ölçekteki siyasi ve ekonomik operasyonlara rağmen yakaladığı bu büyüme ile Türkiye önünü kesmek...

03.12.2017

2006 yılının Ocak ayında Anadolu’da ilk inovasyon diyen şehir olalı neredeyse 12 yıl olacak .Biz Gaziantep olarak inovasyon derken Türkiye inovasyonun kelime anlamını tartışa duruyordu.

2006’nın hemen başında Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip Gaziantep’in Sanayi Odası başkanı olarak şehre çizdiğimiz vizyon ve geleceği bir bir hayata geçiriyorduk.

Marka Şehir Gaziantep diyeli daha 3 yıl olmuştu.

Bir yandan neremiz marka diyenlere karşı vizyonumuzu korumaya ve anlatmaya çalışırken diğer yandan dünyanın kapıldığı yeni bir akıma kendimizi kaptırıyorduk. Bu akım inovasyondu.

Bir yandan “Marka Güçtür”, “Ülkeler...

01.12.2017

Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Türkiye'nin, elde ettiği ekonomik verilerle 2017'nin ilk ayından itibaren sadece beklentileri karşılamakla kalmadığını hedeflerini aşarak finansal çevreleri şaşırtmaya devam ettiğini söyledi.
Nejat Koçer, Kasım ayı ihracatının önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14.2 artarak 13.6 milyar dolara ulaştığı hatırlatarak, yılın ilk 11 ayında ise yüzde 10.7'lik artış ile ihracatın 142.7 milyar dolar olarak gerçekleştiğini ifade etti. Geçen yılın Kasım ayından itibaren ihracatta aralıksız artış kaydedildiğini belirten Koçer, "Bu çok ciddi bir başarı. Yalnızca ihr...

Please reload

Son Haberler
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiket Ara
Please reload