27.11.2017

Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Kasım ayında rekor seviyeye ulaşan imalat sanayi kapasite kullanım oranını değerlendirdi.

"Türkiye, Ağustos ayından bu yana sürekli yükselişte olan imalat sanayi kapasite kullanım oranının kasım ayında yüzde 79,9'a ulaşmasıyla bir rekora daha imza atmış oldu. Kasım ayı kapasite kullanım oranı, 2008 yılı ağustos ayından bu yana ulaşılan en yüksek seviye.

Bu rakamın son on yılın en yüksek kasım ayı verisi olması son derece önemli bir sonuç. Sanayi verileri, sanayi sektörü üretimindeki gelişimi ve dolayısıyla ülkelerin kalkınmışlık düzeylerini gösteriyor. Dün...

25.11.2017

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, 113 kamu kurum ve kuruluşu, 110 üniversitenin bütçelerinin, yaklaşık 225 saat süren görüşmelerinde son derece teknik bir çalışma yürütüldüğünü bildirdi.

Koçer, Plan ve Bütçe Komisyonunda yaklaşık 1 ay süren 2018 yılı bütçe tasarısının görüşmelerine ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Koçer, 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu tasarısının çalışmalarının komisyonda tamamlandığını ifade ederek, toplam 113 kamu kurum ve kuruluşu ile 110 üniversitenin bütçelerinin müzakere edildiğini belirtti.

Komisyon çalışmalarının 21 birleşimde gerç...

23.11.2017

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiten, onları yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizin 24 Kasım  Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Gelişen, üreterek büyüyen, ekonomisi güçlü, ileri teknoloji sahibi, refah seviyesi yüksek bir Türkiye'nin inşaasında en temel unsur hiç şüphe yok ki eğitimdir. Bu nedenle; öğretmenler yalnızca öğrencilerin geleceğini değil ülke geleceğini de şekillendirmektedir. Öğretmenler, iş ve sorumluluk alanları okullarla sınırlı olmayan, hizmetleri ve eserleri ile nesillere yön veren kılavuzlardır. 

Bizleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflediği muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak b...

10.11.2017

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yılında rahmetle anıyoruz.


Yokluk içerisinde var olma mücadelesi veren bir milletin yeniden doğuşuna liderlik eden Gazi Mustafa Kemal o günlerde herkesin en büyük ihtiyacı olan güven duygusunu ve dayanma gücünü kendisine inanan herkese kazandırmayı başarmıştır. Yeni bir devlet inşası ile yapılan reformlar ve bunu en büyük eserim dediği Cumhuriyeti ile taçlandırması bu başarısındandır. Cesareti, kuvvetli sezgisi ve yüksek iradesi ile aldığı kararlar ve gerçekleştirdiği uygulamalar ona iyi bir asker olmanın yanı sıra dünyanın takdirini kazanan...

Please reload

Son Haberler
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiket Ara
Please reload