26.04.2017Avrupa Parlamentosunun Türkiye'yi siyasi gözlem altına alma kararı kabul edilemeyecek ve akılla izah edilemeyecek bir durumdur.

Bu kararı şiddetle kınıyorum..


AKPM' nin aldığı bu karar AB'nin taşıdığını düşündüğümüz değerleri yok etmiştir. Durum böyle olunca artık AB'nin ne olduğu yada olmadığının yüksek sesle tartışılma zamanıdır.

Başta demokrasi ve insan hakları olmak üzere birçok konuda kağıt üzerinde yüksek seviyede gözüken AB'nin uygulamada tam bir çifte standart ve iki yüzlülük içerinde olması artık bilinen bir gerçektir.

Türkiye' yi sıkıştırmaya ekonomik ve siyasi emirler vermeye teröristlere arka çıkmaya ç...

25.04.2017

Son on yıldır, “inovasyon“ ve  “sürdürülebilirlik”  dünyanın gündeminde. 

Akademik çalışmaların, hükümet politikalarının, STK organizasyon temalarının başlıklarını oluşturmakta. 

İnovasyon, sürdürülebilirlik ve Ar-Ge; üretimin, gelişimin, büyümenin temel unsurlarından.

Öne çıkan bu başlıklarla birlikte Almanya başta olmak üzere Avrupa’da, gelişmiş ülkelerde ve ABD’de e ortaya çıkan “dördüncü sanayi devrimi” Sanayi 4.0 dünyanın gündeminde.  

Türkiye’de ise zaman zaman değişik platformlarda gündem olmuşsa da çeşitli nedenlerle maalesef yeteri kadar konuşulmamıştır. İşte tam bu noktada Türkiye, gelişmiş ülkelerle reka...

21.04.2017

Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) unvanına yakışır vakarını 15 Temmuz ihanet gecesinde de sergilediğini belirterek, meclisin milli iradenin tecelli ettiği yüce bir makam ve mekan olduğunu belirtti. 
Koçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, TBMM'nin kuruluşunun ve milli egemenliğin ilan edilişinin 97'nci yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisinde olduklarını vurguladı. TBMM'nin milli mücadelenin zaferle neticelenmesinde büyük rol aldığına dikkati çeken Koçer, şöyle devam etti:
"Bu nedenle Gazi Meclis olarak da...

Please reload

Son Haberler
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiket Ara
Please reload